Webáruház készítés brieffel profin

webaruhazkeszitesA webáruház készítés brief egy doksi amiben leírod pontosan a funkciókat és az értékesítés folyamatát. Mindent részletesen le kell írnod és ezt kell elküldened majd azoknak a webáruház készítő cégeknek akiket kiválasztasz majd. Még akkor is kell BRIEF-et készítened, ha újratervezteted a webáruházad ugyanazon kivitelezővel. A BRIEF segít majd abban, hogy bárki is dolgozzon majd neked tisztán lássa a feladatokat és az elvárásaid. Egy jól megírt BRIEF esetében minden olajozottan fog menni és kevés problémád lesz majd :-)

Készen kell állnod arra is, hogy a webáruház készítő tanácsait megfogadva módosítsd a BRIEF-ed, mert sok esetben kapsz olyan tanácsokat amelyek jobbá és hatékonyabbá teszik az egész vállalkozásod.

1. A Brief elkészítése

A brief készítés első lépésében a cég tulajdonosaival és döntéshozóival kell egyeztetned majd. A cég különböző részlegeivel is kell egyeztetned majd, mert emberek fogják majd üzemeltetni a webáruházad. Sok ember sok probléma, így ezeket meg kell oldanod mielőtt megversenyezteted a webáruház készítő cégeket.

 

A BRIEF-be írd bele azt is, hogy miért indítod a webáruházat és milyen eredményeket remélsz majd. Írd le azt is mekkora látogatószámra lesz szükséged a megfelelő bevétel eléréséhez.

 

Legyen a BRIEF részletesen kidolgozott, mert ha csak 4-5 oldalas akkor nem dolgoztál ki mindent részletesen. A Brief nem csak szöveges, mert bele teheted az első általad rajzolt grafikai mock-up képeket. Ezek általában üres lapra ceruzával vagy tollal rajzolt kezdetleges grafikai elképzelések.

 

A BRIEF-be érdemes beletenni egy minta adatsort is a termékekkel kapcsolatban. Írj bele minden tulajdonságot és adatot amit tárolni szeretnél. Például van aki 2 vagy több árat kezel a webáruházban a termékeknél. Láttam már olyan brief-et is amiben az értékesítési folyamatot is modellezték lépésről lépésre.

 

Amennyiben kész a BRIEF és elégedett vagy vele, menj és mutasd meg a cégvezetőknek és a döntéshozóknak. Ha ők is egyetértenek mindennel akkor kész a BRIEF de egyeztesd velük mi a szerepük a folyamatban.

2. Webáruház tender

Amkor mindenki elégedett a BRIEF-el akkor már kiküldheted a webáruház készítő cégeknek. Gondosan válaszd ki azt a 3-4 céget akik garantáltan képesek a webáruház elkészítésére. Az is hasznos ha előtte felhívod a cégeket és így biztosan csak olyan cégeknek küldöd majd ki akik el is vállalják a munkát.

 

Minden webáruház készítő cég másképp reagál majd. Lesz aki felhív majd és szeretne találkozni veled (ezek leszünk mi a Netkreatív) de lesz olyan cég is, aki kiküld egy árlistát neked. Sajnos lesz aki nem is válaszol majd és a telefont sem veszi fel. Azoknak akikkel találkozol tegyél fel olyan kérdéseket mint az alábbiak:

 

  • Kérdezz rá bármire amit nem értesz és tisztázz mindent.
  • Kérd meg, hogy mutassák meg az admin felületet élőben.
  • Nézd meg mennyire szabható egyedi igényekre a rendszer.
  • Kérj pár mock-up tervet, hogy lásd értik-e a feladatot.
  • Kérdezd meg mennyi idő a fejlesztés és mikor kezdenék.

 

A találkozó hosszú lesz (1-2 óra) mert a webáruház készítő cég szeretne minden szükséges információt megkapni tőled majd. A legtöbb esetben 1 óra alatt eltudtok jutni arra a pontra, ahol már csak egy jó ajánlatot kell kapnod és kész leszel aláírni a szerződést.

Leave a Reply